Midi controller with Lightroom

I bought new a gadget today. It is midi controller NanoKontrol 2. Why do i need midi controller as photographer? Because i can connect it with Lightroom and than map all sliders and buttons. You have to just plug controller to the computer and download special plugin to the Lightroom, for example Knobroom. After this you can map all sliders and buttons and thats it. I did a few tests today and it could be useful and save me some time. Specially when you have to deliver bigger amount of raw files as soon as possible.

Dnes jsem si koupil novou hračku. Je to midi kontroler NanoKontrol 2. Proč zrovna midi kontroler, když jsem fotograf? Protože ho mužu propojit například s Lightroomem a namapovat tam včechny posuvníky a tlačítka. Stačí jen zapojit ovladač do počítače a stáhnout si mapovací plugin pro Lightroom, například Knobroom. Pak přířadíte posuvníkům a tlačítkům funkce a je hotovo. Udělal jsem dnes pár testů a možná to i kněčemu bude. Potenciál vidím hlavně při zpracování větších počtů rawu v co nejkratším čase… Víc info brzy.

setup of buttons and sliders Plugin in Lightroom

3 Comments

  1. R.D. · 18.11.2013 Reply

    Ahoj. Pěkný článek. Pokračovalo nějak tvé testování? Měl bych jeden dotaz – jak to funguje v LR když pomocí knobů na kontroleru upravíš co potřebuješ na jedné fotce a přesuneš se na další s tím že kontroler nemáš v nulových hodnotách po editování předchozí fotky (hádám že knoby na tomto korgu se nedají protáčet a tudíž mají nulové hodnoty uprostřed). Bere LR to v jakém stavu je kontroler jako nulové hodnoty, nebo automaticky upraví fotku na hodnoty v jakých jsou ty knoby?

  2. Thomas · 2.3.2016 Reply

    Hi Dan, how did you map the nanokontrol to lightroom? Did you use the Korg software??

Leave a Reply