High resolution photo from Sensation White

Dostal jsem zakázku na zhotovení fotografie ve vysokém rozlišení z akce Sensation White v Praze. Zadání bylo více než 300 Mpx a čas na fotografování byl maximálně 5 sekund. Finální fotka je pak použítá v označovácí aplikaci na facebooku (na fotografii se označíte a sdílíte). Abych dosáhl požadovaného rozlišení v tak krátkém čase, použil jsem pro snímání 6 x Nikon D800 s objektivem Nikkor 24-70/2.8. Vše bylo přiděláno pomocí kulových hlav a svorek. Odpalování probíhalo přes dálkové ovládání. Fotoaparáty byly nastaveny v horizontální pozici s překryvem na snímku 30%. Po každém snímku jsem celou konstrukci natočil dolu. Výsledná fotografie je složena z 30 jednotlivých fotek (6 fotoaparátů x 5 řad).

I was hired to do high resolution photo from Sensation White event in Prague. 300+ Mpx image captured in 5 seconds. Final picture is face tagging application on Facebook. We used 6 Nikon D800 with 24-70/2.8 lens. Cameras were mounted with Fomei clamps, ball heads and controlled with RC remote. Position of cameras is horizontal. Zoom 70 mm, intersection of frames around 30%. After every picture i turned whole rig down to capture next line. Final picture is composed from 30 pictures.

4 Comments

 1. pettr · 30.5.2013 Reply

  Hodne dobra prace Dane!

 2. Lukas · 1.6.2013 Reply

  Šílená sestava. Příště až bude někdo potřebovat 1Gpx tak použiješ d. stěny od Phaseone IQ280 (tak cca 8 kusů) .-) Potýkal ses při tom s nějakými technickými problémy? A co ty fotoaparáty, ty zapůjčil Nikon “osobně” nebo se pro ně musí jinde?

  • Dan Vojtěch · 1.6.2013 Reply

   az bude chtit nekdo 1 Gpx, tak vezmu 16 ks D800…:) Fotoaparaty zapujcil Nikon, nikde jinde se moc sehnat nedaji. V pujcovne maji vetsinou tak max 1ks. Problemu byla spousta, nejvetsi byla mlha v hale, ktera snizovala kontrast… Jinak jsem zkousel i synchro s bleskem a slo to…

   • Lukas · 1.6.2013 Reply

    JJ D800 je fajn stroj. Těší mě, že máš blog. Člověk může vidět jak se dělá dobrá česká fotka .-) Tvou tvorbu sleduji už od dob před NO.1 2006 a je super vidět ten vývoj od né moc známého (pro mě) fotografa až po opravdového profíka s ispirativní tvorbou na světové úrovni. Tak ať se i nadále daří. 🙂

Leave a Reply